Blog > Komentarze do wpisu
Moje serwetki cz.1
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi serwetek dzisiaj chcę przedstawić część z moich serwetek. Jak już kiedyś wspominałam wyszywanie serwetek zaczęłam pracując w oddziale noworodków. Tam na nocach wszystkie dziewczyny wyszywały i wciągnęły i mnie. Nawet dały mi kilka wzorów. Zaczęłam od dużego wyzwania, bo od obrusu na święta.
Wyszywałam go na białej bawełanie:
 
 
 
 
 
Jest to obrus na duży stół , a praca nad nim trwała dwa lata (1992-94) Na pierwsze Boże Narodzenie po ślubie obrus zdobił nasz stół.  Jako przerywnik w czasie pracy nad tym obrusem powstała serwetka:
 
 
a do niej 4 serweteczki:
 
 
Jako młoda mężatka zaczęłam wyszywać kolejne serwetki do naszego gniazdka. Następne serwetki to były już krzyżykowe wzory nadal wyszywane na białej bawełnie. Pamiętam jak wzór się kopiowało na płótno przez kalkę i potem wyszywało. Ile razy się złościłam , bo krzyżyki nie wychodziły mi równo. Dlatego nie polecam wyszywania wzorów krzyżykowych na płótnie.
A oto jakie serwetki stworzyłam:
 
 
 
Jesień 1995 roku spędzałam na leżąco. Byłam w ciąży z Łukaszem. Od początku ciąża była zagrożona więc przez 7 miesięcy moje życie ograniczało się do leżenia w łóżku. Byłam zdyscyplinowaną pacjentką bo pierwszą ciążę straciłam.W tym czasie przeczytałam setki książek i powstały kolejne serwetki:
 
 
Bieżnik z dwóch stron jest ten motyw.
 
 
 
 
To już obrusik 120x120cm
 
 
Po urodzeniu już Łukasza powstała kolejna serwetka:
 
 
 
Niektóre serwetki mają już po kilkanaście lat. Nadal ich używam, ale widać na nich upływający czas. Po serwetkach przyszedł czas na obrazki, ale z czasem wróciłam do haftowania serwetek. 
O tym w kolejnym wpisie:):):)
wtorek, 30 września 2008, nerula

Polecane wpisy

  • Papież Jan Paweł II cz.3 , oraz to i owo...

    Ponad dwa tygodnie temu pokazywałam mój haft. Niestety od półtora tygodnia nie postawiłam ani jednego krzyżyka. A to wszystko przez maraton dyżurowy, potem gorą

  • Papież Jan Paweł II cz.2

    Cały tydzień w miarę możliwości stawiałam kolejne krzyżyki na hafcie. Niestety były dni , kiedy tych krzyżyków zrobiłam zaledwie kilka. Wczoraj miałam zrobić te

  • Z motyką na słońce ???

    Bardzo serdecznie Wam dziękuję za słowa wsparcia, ciepłe myśli i oferowaną pomoc. Teraz jestem pod ścisłą kontrolą lekarza specjalisty, biorę większe dawki lek

Komentarze
2008/09/30 16:07:52
Piękne!!!!
-
2008/09/30 17:26:10
Ale piękne serwetki!!!
-
2008/09/30 18:02:20
Super.Ta z kurczaczkiem jest urocza.Podziwiam za wyszywanie krzyzykami na płótnie,to nie lada wyzwanie,a ile sie trzeba nazłoscic przy tym :)
Piekne prace.
nitkowo.blogspot.com/
-
Gość: mir3czka, *.chello.pl
2008/10/02 22:34:06
Gdzie ja weszlam z buciorami ?ty to tworzysz dziela przesliczne serwetki zazdroszcze ci takiego talentu
-
2008/10/06 15:17:28
nerula,te serwetki sa przepiekne!Ilez pracy w to wlozylas,a efekty sa niesamowite!
Internetowe liczniki